Tworzymy historię!

Jutro rozpoczyna się dwudniowe spotkanie prezesów uznanych instytutów i stowarzyszeń jungowskich, zrzeszonych w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Psychologii Analitycznej (IAAP). Stowarzyszenie to, założone za życia Junga, odpowiada m.in. za starndardy szkolenia analityków jungowskich na całym świecie. Spotkanie prezesów organizacji zrzeszonych w IAAP odbywa się co 3 lata, na parę miesięcy przed odbywającymi się z tą samą częstotliwością światowymi kongresami jungowskimi. Tym razem odbędzie się ono w Hotelu Engimatt w Zurychu, chociaż większość uczestników – z powodu obostrzeń pandemicznych – będzie uczestniczyć za pośrednictwem platformy Zoom.
Tegoroczne spotkanie jest dla nas wyjątkowe, ponieważ pierwszy raz od czasu powołania organizacji w 1955 roku, uczestniczyć w nim będzie reprezentant organizacji z Polski – czyli naszego Stowarzyszenia, jako – jak dotąd – jedynej rodzimej organizacji członkowskiej IAAP. Jesteśmy szczęśliwi, ponieważ to kolejny historyczny krok, który odbywa się po 23 latach od rozpoczęcia starań o wprowadzenie psychologii jungowskiej do Polski przez osoby zrzeszone wówczas w Polskie Towarzystwo Psychologii Analitycznej (PTPA). Nasze Stowarzyszenie reprezentował będzie Bartosz Samitowski, prezes SAJ i były prezes PTPA.
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *